Перевірити домен: www.  

.lt.ua .volyn.ua .lutsk.ua .edu.ua
.com.ua .net.ua .gov.ua .in.ua

                          

                       

                       

 
                                                         
Що таке домен?

Слово "домен" має декілька значень. Це і володіння феодалів у середні віки, і термін фізики твердого тіла. Ми будемо говорити про доменне ім'я сайту. Тож давайте розберемося, які бувають домени, навіщо вони створюються, що вони дають.
Отож у кожного сайту є своє ім'я, тобто це назва, яку ви бачите в адресному рядку браузера. Наприклад, розглянемо назву сайту name.lutsk.ua. Букви, які йдуть після крапки, є ім'ям доменної зони. В нашому прикладі - це зона .lutsk.ua. Цей сайт пов'язаний з містом і вважається доменом другого рівня публічного домену UA. Також існують зони com, що означає компанія; org, що означає організація. Є регіональні домени: ua - України, ru - Росії. Є змішані домени, або домени другого рівня, наприклад, kiev.ua, com.ua, однак безсумнівно, розподіл доменів за даними принципам є досить умовним, тому що, будь-який київський трекер може володіти доменом в зоні ru. А фан-клуб якогось співака може розміщуватися на домені com. 
Не обов'язково домен повинен бути жорстко прив'язаний до певного сайту. Можна без проблем перенаправити його на інший сайт. Можна також зробити, щоб один і той же сайт був доступний під різними адресами. Все залежить від вашого смаку і кількості грошей. Реєстрація домена - це платна процедура. Де реєструють домени? Існують спеціальні компанії-реєстратори, заплативши яким в середньому від 3 до 20 доларів в рік ви зможете зареєструвати домен. Вартість домену залежить від зони його розташування. Порівняно недавно в моду стали входити кириличні домени (IDN), які стрімко починають набирати популярності.
У будь-якому випадку сайт без домену нормально працювати не буде. Чим би не займалася організація - папером для офісної техніки або продажем квітів, для її сайту необхідний.

  
Виникнення поняття домен і подальший його розвиток?

Кінець 60-х років минулого сторіччя, США. Міністерство оборони створює експериментальну комп'ютерну мережу ARPANET, об'єднуючу наукові і дослідницькі центри по всій країні. Миттєвий обмін даними та безперебійний зв'язок з  самими віддаленими районами, дозволила набагато збільшити ефективність роботи. Через десятиліття з'являється досить недороге програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати підключення до ARPANET звичайних персональних комп'ютерів. Природним відгуком суспільства на це, стало різке збільшення кількості користувачів і, як наслідок, брак потужностей мережі ARPANET.

Все це привело до повної реорганізації ARPANET і народженню мережі NSFNET, що охоплює вже не тільки об'єкти військово-промислового комплексу, але і всі вищі навчальні заклади країни.

Усвідомлення можливості використання мережі у комерційних цілях призвело NSFNET в середині 90-х років двадцятого сторіччя до плавного переродження в знайому всім глобальну павутину - Інтернет. Геометрична прогресія зростання числа сторінок, які перебувають в Інтернеті, призвела до виникнення проблеми ідентифікації сайтів, адже їхні імена в ті «далекі» часи складалися з цифрових кодів, що позначають IP-адресу сервера, на якому розташовувався той чи інший сайт. Запам'ятати близько десятка цифр, що позначають ім'я сайту, справа нелегка, особливо, коли щодня потрібна відвідування декількох сайтів.

Вимагалося якось упорядкувати всю цю числову структуру і максимально спростити процес пошуку потрібної сторінки. Тоді й з'явилося просте і геніальне рішення про присвоєння сайтам літерних позначень. Так народилося нове поняття, що стало в наші дні звичним для всіх користувачів інтернет - доменне ім'я.

 


Генератор доменів, а також як придумати доменне ім'я самому?

Сьогодні створення сайту - це вигідний бізнес, який в Інтернеті вважається основним. Першим кроком при створенні сайту є вибір доменного імені. Перш ніж придумати доменне ім'я для вашого сайту, варто розібратися в предметі. Що таке доменне ім'я і навіщо воно потрібне? Це всього-навсього та послідовність з літер, яка позначає собою ім'я вашого майбутнього сайту. Чим простіше і яскравіше ця послідовність, тим краще. Можна придумати доменне ім'я самому, а можна і довірити це справі простому сервісу, який називається генератор доменів. Ми ознайомимося і з тим, і з іншим способом. Ми спробуємо дати кілька порад по створенню доменного імені.

Порада перша: як вибрати національну зону домену?

Домен вашого сайту повинен бути в тій національній зоні, де проживає ваша цільова аудиторія. Для , для України - name.ua, Росії це name.ru а для Білорусі - name.by. Як придумати доменне ім'я по тематичній спрямованості сайту? Якщо це сайт про телебачення, то name.tv - це сайт для Вас. Name.biz чудово підійде для бізнес-сайту, а name.dj для музичного. Думаю, принцип вам ясний. Іноді, регіональна приналежність сайту визначає доменне ім'я цілком. Тоді на думку відразу приходять spbauto або asiacars. Точно також, доменне ім'я іноді цілком залежить від тематичної спрямованості. Так наприклад, якщо сайт - це маркетинговий інструмент для продажів, варто використовувати слово «buy», щоб всі знали, що ви саме продаєте товари, а не щось там.

Порада друга: доменного ім'я має бути простим

Чим легше вимовити доменне ім'я, тим краще. Якщо вам потрібно придумати домен з використанням якихось неоднозначних звукосполучень, то краще або взагалі відмовитися від нього, або ж зареєструвати відразу два домена, щоб другорядний став дзеркалом основного. Мова йде про такі звуках, як «ж», наприклад. Зробити його транскрипцію можна через «j», а можна і через «zh».
Якщо вдалося придумати доменне ім'я для вашого сайту коротким яке легко запам'ятовується, то це величезний плюс. Якщо ви поставите себе на місце відвідувача сайту, то відразу це зрозумієте. Набагато простіше розповісти про такий сайт, набагато простіше відправити посилання. До того ж, довгі посилання просто некрасиві. Так що варто їх підкоротити. Для цього візьмемо довгий і нескладний electroniislovnuk.ua, а потім перетворимо його в легкий, білий і пухнастий e-slovnuk.ua.
Порада третя: трансліт, кирилиця або англійська мова?

Все залежить від специфіки. Точно можу сказати, що кирилиця все одно буде відображатися дуже негарно. Замість "оптімізатор.su" ви отримаєте незрозумілий і не запам'ятовується "xn-80ancatkfcpnf.su". З транслітом ж простіше, але щоб придумати доменне ім'я на трансліті, не варто забувати про правило «Все складне - не потрібно. Все потрібне - просто! ». Погодьтеся, що homevideo.ua набагато краще domashnegovideo.ua. Англійська мова має великі переваги, доменне ім'я можна зробити, просто додавши коротку приставку «best», або «good», щоб отримати такі легкі для ока доменні імена, як goodvideo, bestvideo та інші.


Ну, а якщо фантазію напружувати лінь, то і тоді є свої рішення. Найпростіше - це генератор доменів.
Генератор доменів NameGenerator, російський сервіс, дуже простий і зручний у користуванні.
Генератор доменів i1-wizard - генерує, а потім перевіряє на зайнятість. 
Генератор доменів Makewords - генеруючи домени, враховує мову аудиторії. Може виникнути проблема з мовою - сервіс повністю англомовний, але розібратися просто.

Після того, як ви придумали своє доменне ім'я, варто перевірити його на зайнятість, якщо домен вільний можна сміло його купувати.
Красиве доменне ім'я - це вигідна покупка для свого улюбленого сайту.